Nitrianska skautská oblasť Kniežaťa Pribinu

Stručné dejiny Skautskej oblasti kniežaťa Pribinu

Súčasná Skautská oblasť kniežaťa Pribinu so sídlom v Nitre, ako administratívno-organizačná jednotka novodobej organizácie Slovenský skauting, vznikla až v marci 1998. No ak sa hlbšie pozrieme na dejiny skautského hnutia v našom regióne, zistíme že naša skautská oblasť mala svojich „predchodcov“ už v období prvej Československej republiky.

Čítať Ďalej

23. zbor Nitrava Nitra

V sobotu, 8. novembra 2014 sa v našich klubovniach na Hôrke uskutočnila oslava okrúhleho 20. výročia od založenia nášho skautského zboru. Na oslave sme si pripomenuli časy minulé, oživili sme spomienky, ktoré sú v nás hlboko ukryté a strávili sme spolu vzácne chvíle v kruhu tých, čo sa akokoľvek pričinili k tomu, aby sme mohli tento sviatok osláviť.

Čítať Ďalej

26. zbor svätých Cyrila a Metoda Výčapy - Opatovce

Skauting sa vo Výčapoch - Opatovciach začal rozvíjať na jar v roku 1990 s podporou nitrianskych oldskautov. Prvý krát sme so šatkami na krku putovali peši na Nitriansku kalváriu na 1. celoslovenské oslavy svätých Cyrila a Metoda. Neskôr sme si práve ich zvolili za patrónov a vďaka tomu 5. júla oslavujeme meniny i narodeniny zboru.

Čítať Ďalej

1. oddiel Túlavej Topánky Horná Kráľová (41. zbor)

HISTÓRIA NEDODANÁ - Morbi in nunc vehicula, dictum dui et, iaculis ipsum. Suspendisse auctor libero purus, id volutpat lectus rutrum faucibus. In hac habitasse platea dictumst. Donec facilisis finibus velit, sed euismod eros varius eu. Proin quis nisl metus. Nullam auctor volutpat tristique. Integer sollicitudin interdum risus a gravida. Cras id sapien ipsum.

Čítať Ďalej

44. zbor Egreše Nitra

Skauting v Nitre bol obnovený začiatkom roku 1990, kedy vznikol 1. Zbor Nitra. Na obnove skautingu v našom meste a založení zboru sa podieľali predovšetkým Ing. Tibor Gero, JUDr. Tury Nagy, MuDr. Eva Štěpánková a Viliam Dokupil.

Čítať Ďalej

1. Skautský oddiel Alfy a Omegy (23. zbor)

Pred mnohými, mnohými rokmi v polovici septembra prišli do základnej školy v časti Čápor traja skauti. Ján Vencel, Martin Mihók a Roman Molnár, ale deťom sa predstavili ako MacGyver, Eskimo a Omo. Zahrali si s nimi pár známych skautských hier a nakoniec sa s nimi rozlúčili s pozvánkou na výpravu k neďalekému rybníku. Táto pamätná udalosť sa stala presne 16.9.2011, a od toho času sa datuje história nášho oddielu.

Čítať Ďalej

41. zbor T. G. Masaryka Topoľčianky

Začiatky skautingu v Topoľčiankach spadajú ešte do obdobia prvej ČSR. Vtedajší prezident Tomáš Garrigue Masaryk bol veľkým podporovateľom skautingu. Skauti, resp. junáci dokonca asistovali pri oficiálnych slávnostiach či už na Pražskom hrade, ale aj v Topoľčiankach - v letnom sídle prezidenta. Takto sa sem skauting dostal a preto sa náš zbor spája s menom prvého prezidenta. Skautov v Topoľčiankach v tomto období viedol miestny kňaz, no v roku 1939 bol skauting zakázaný, a tým pádom zanikol na istú dobu aj v Topoľčiankach.

Čítať Ďalej

144. zbor Posolstva B. P. Vráble

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean a gravida diam. Suspendisse est orci, posuere sed egestas et, dictum non nunc. Aliquam non justo dui. Maecenas iaculis ligula et massa ullamcorper, nec tincidunt nisi luctus. Maecenas tempus odio quam, sit amet rhoncus ligula malesuada eu. Aenean non mi massa. Morbi iaculis diam sit amet nulla bibendum, eu commodo nisl viverra. Sed vitae cursus purus. Maecenas sed finibus orci.

Čítať Ďalej

Sídlo oblasti

Na Hôrke 30
949 11 Nitra

Základné kontakty

Mobil:
0904 208 169
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ZOBRAZIŤ VŠETKY KONTAKTY

Korešpondenčná adresa oblasti

Malá Urbankova 811
951 35 Veľké Zálužie