List od Nimrala

V piatok 17.10.2014 o 19. hodine sa začala svätá omša za našich skautov a ich rodiny. Túto omšu nám spríjemnil spev nášho spevokolu. Po omši som si všimla, ako je nás tu veľa, dokonca aj skauti z iných zborov Nitrianskej oblasti. Práve táto udalosť bola začiatkom oblastného stretnutia s názvom "List od Nimrala."

Po omši nás čakalo občerstvenie pred kostolom, tzv. agapé - nátierky, koláčiky, muffiny. Neskôr sme sa presunuli k Zubadlovcom na divadlo. Téma bola rovnaká ako názov celej akcie (List od Nimrala). Túto knihu napísal J. R. R. Tolkien - autor "Pána prsteňov" a iných známych diel. Čakalo nás hviezdne obsadenie: v hlavnej úlohe - Pádlo a Domino, vedľajšie úlohy - Antikór, Homér, Hedy, Nixo, Majco, Gabo, Žabo. Rozprávačom celého príbehu bol Uzol a hudbu mal na starosti Guláš. Divadlo sme si užívali pod hviezdami, zababušení v dekách. Všetkým sa nám to veľmi páčilo a mnohých nás to donútilo zamyslieť sa nad sebou. Na záver sme sa uložili v Zubovej obývačke. Rozdelili sme sa do skupiniek, zamýšľali sme sa a debatovali sme o príbehu. Okolo 23. hodiny sa išlo spať. Chlapci k Uzlovi a dievčatá mali spať u Zuba, ale nakoniec som tam spala iba ja s Viki, lebo ostatné baby išli domov a Glória s Pančelkou spali u Tiny.

„Kde vůle neschází, cesta se nachází.“

- John Ronald Reuel Tolkien (1892 - 1973) -

Ráno o siedmej sme sa stretli na ranných chválach a neskôr na raňajkách v klubovni. Najedli sme sa, rozdelili do troch tímov a plnili sme rôzne zábavné a taktické úlohy. Podľa umiestnenia sme potom dostávali materiál na náš obraz. O deviatej sme sa v kostole modlili ruženec aj s ďalšími deťmi z Úlaku a neskôr sme pokračovali v úlohách. Naša posledná úloha bolo z materiálu, ktorý sme vyhrali a pomocou kartónu vytvoriť náš obraz (krajinu). Po tímoch sme sa do toho pustili a bola som prekvapená, čo všetko sa dá spraviť. Ešte sme sa s našimi dielami aj pofotili, upratali sme a šli sme domov.

Tags: 45. zbor

Sídlo oblasti

Na Hôrke 30
949 11 Nitra

Základné kontakty

Mobil:
0904 208 169
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ZOBRAZIŤ VŠETKY KONTAKTY

Korešpondenčná adresa oblasti

Malá Urbankova 811
951 35 Veľké Zálužie