10.6.2017 - Skautská olympiáda

10.6.2017 sme sa stretli v areáli Základnej školy v Topoľčiankach z dvoch dôvodov:

1. zložiť skúšky radcovského kurzu
2. zmerať si sily so zástupcami ostatných zborov v oblastných olympijských športoch

O desiatej hodine po krátkom príhovore zborovej vodkyne Eviny zo 41. zboru prebehlo prihlasovanie do súťaží. Jednotlivci zápolili v petangu, krokete a v skoku do diaľky z miesta, 5-členné družstvá vo futbale, volejbale, prehadzovanej a štafetovom behu. Vlastné kategórie mali skauti aj vĺčatá.Medzitým finišoval radcovský kurz pod vedením Johnyho, Rapotačky a ich tímu.

Asi o pol jedenástej sa strhol príjemný hustý letný dáždik sprevádzaný znením hromov, ktorý nás poslal dočasne pod sprchy, hoci sme ich ešte veľmi nepotrebovali. Dážď našťastie po chvíli dopadal a po úprave volejbalovej plochy metlovým tímom sa pokračovalo v športovom boji.Okolo druhej popoludní už boli všetky súťaže ukončené a víťazi uznaní rozhodcami, tak sme sa vrhli na guláš. Domáci ho pripravili vo výbornej kvalite po takom výkone, ktorý by sa mohol smelo porovnať z víťazným štafetovým behom, najdlhším skokom do diaľky, či rozhodujúcim gólom vo futbalovom zápase.

Ceny boli okolo tretej rozdané, úspešní účastníci radcovského kurzu potvrdení v schopnosti viesť svoje družiny a mne nezostáva už nič iné, len poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili (skauti z Egrešov, Nitravy, Výčap-Opatoviec, Veľkého Zálužia, Topoľčianok, Volkoviec, Bošian,...), tímu, ktorý viedol radcovský kurz a organizátorom zo 41. zboru, ktorí to pre nás všetko nachystali.

Tags: 23. zbor, 45. zbor, 44. zbor, 26. zbor, 41. zbor

Sídlo oblasti

Na Hôrke 30
949 11 Nitra

Základné kontakty

Mobil:
0904 208 169
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ZOBRAZIŤ VŠETKY KONTAKTY

Korešpondenčná adresa oblasti

Malá Urbankova 811
951 35 Veľké Zálužie