• Úvod
  • ČLÁNKY
  • Nitrianski skauti priniesli Betlehemské svetlo na vlakové stanice

Nitrianski skauti priniesli Betlehemské svetlo na vlakové stanice

Nitrianski skauti zo 44. zboru priniesli Betlehemské svetlo pre množstvo rodín. Desiatky záujemcov si ho vyzdvihli na vlakových staniciach.

V sobotu 20.decembra sa nitrianski skauti z 44.zboru vybrali na vlakovú stanicu, kde nastúpili na jeden zo spojov. Ich cieľom bolo priniesť Betlehemské svetlo a s ním spojenú vianočnú atmosféru do rodín na trase Šurany – Nitra - Topoľčany.

Postupne sa tak zastavili v Lužiankach, Čakajovciach, Výčapoch-Opatovciach, Kamanovej, Ludaniciach alebo Chrabranoch. Dovedna ich tak čakalo 14 vlakových staníc. „Ľudia nás čakali. Stáli sme na každej jednej stanici. Bolo to príjemné prekvapenie,“ prezradila nám Hana Búgelová, vodkyňa 44. skautského zboru.

Na cestu s Betlehemským svetlom sa vybralo 5 nitrianskych skautov. Dlhšie zastávky si spravili na staniciach v Topoľčanoch a v Nitre. Tí, ktorí si svetlo nestihli zobrať na stanici, ho môžu nájsť v nedeľu 21.decembra vo väčšine nitrianskych kostolov alebo 23.decembra od 19.00 do 20.00 v skautskej klubovni na Nábreží mládeže 47.

Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk

Tags: 44. zbor

Sídlo oblasti

Na Hôrke 30
949 11 Nitra

Základné kontakty

Mobil:
0904 208 169
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ZOBRAZIŤ VŠETKY KONTAKTY

Korešpondenčná adresa oblasti

Malá Urbankova 811
951 35 Veľké Zálužie