Cyklotrasa pri rieke opäť bez smetných nádob

Nitrianski skauti nelenia a pustili sa do verejnoprospešnej aktivity. Na cyklotrase pri rieke vyzbierali vrecia s odpadom.

Cyklotrasa pri rieke opäť bez smetných nádob: Skauti odniesli vrecia plné odpadu!

Nitrianski skauti zo 44.zboru koncom apríla popri rieke Nitra rozmiestnili desiatky vriec na odpad. 23 stolitrových vriec umiestnili na zábradlie v približne 75-metrových rozstupoch. Skauti sa počas uplynulých dní vybrali skontrolovať ich naplnenosť.

„„Bohužiaľ, nepriaznivé počasie v polovici mája spôsobilo, že niektoré vrecia odfúklo a už sa nám ich nepodarilo nájsť. Sme však radi, že našu aktivitu ocenilo množstvo ľudí,“ informuje Hana Búgelová, vodkyňa 44. skautského zboru v Nitre.“

Vrecia, ktoré našli naplnené odstránili a ich obsah umiestnili do odpadových nádob. „To, že sa na relatívne krátkom úseku cyklotrasy naplnili stolitrové vrecia za jediný mesiac, považujeme za jasný signál toho, že by si tieto úseky zaslúžili väčšiu pozornosť,“ informuje Búgelová. Skauti tak poukázali na to, že na danom úseku popri rieke by smetné nádoby našli opodstatnenie. „Dúfame, že sa mestu podarí nájsť v dohľadnej dobe prostriedky na umiestnenie trvalých smetných košov, prípadne niekoľkých lavičiek,“ dodala Búgelová, vodkyňa 44.skautského zboru v Nitre.

Rastislav Búgel
Zdroj: Dnes24.sk

Tags: 44. zbor

Sídlo oblasti

Na Hôrke 30
949 11 Nitra

Základné kontakty

Mobil:
0904 208 169
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ZOBRAZIŤ VŠETKY KONTAKTY

Korešpondenčná adresa oblasti

Malá Urbankova 811
951 35 Veľké Zálužie