Pestrá skautská jeseň

V septembri začal nielen školský ale aj náš skautský rok. My skauti sme ho začali akciou Otvorenie skautského roka. Hrali sme rôzne hry, plánovali družinové stretnutia a ďalšie akcie.

Naše výpravy a akcie

Akcie a výpravy do prírody máme veľmi radi a preto sme sa v jedno krásne nedeľné predpoludnie vybrali preskúmať hrad Gýmeš. Je to už skôr zrúcanina a svoje najlepšie roky má už dávno za sebou ale aj tak sa tam oplatí ísť. Ked sa človek prekoná a vyšliape si hodinku do kopca uvidí tam tak ako my kus histórie, krásny výhľad a prácu občianskeho združenia Castrum Ghymes ktoré zachraňuje túto kultúrnu pamiatku.

Aquaeris bol kurz plachtenia ktorý organizovali vodný skauti. Z nášho oddielu sa zúčastnili tohto náročného kurzu len najstaršie deti. Na skautských kurzoch nie je žiadne nudné sedenie v laviciach kde nám niekto niečo prednáša. Naopak, praktizujeme zážitkové učenie a učenie sa činnosťou. Tento kurz bol presne taký. Najskôr sme si skladali loďku z papiera, pomocou hry sme zistili ako plachetnička funguje a nakoniec sme si to aj vyskúšali.

Šarkaniáda by bola krajšia keby prišiel aj poriadny vietor ktorý by našich krásnych šarkanov poriadne popreháňal po oblohe. Napriek tomu niektorým šarkanom stačil vánok na lietanie. Čo sa dá robiť počasie sa naplánovať nedá.

Strašidelný Halloveen bol naozaj strašidelný. Prišiel kúzelník, kostra, upírka, bábika, motýlik, čertica, múmia a ďalšie detské strašidlá. Pre všetkých boli ale pripravené úlohy od našich "domácich" strašidiel. Nakoniec sme sa občerstvili krvavými prstami, čokoočami, jedlými príšerkami, jablkovými zubami.
Naša skautská jeseň bola naozaj pestrá a nabitá aktivitami a výpravami. Aká bude zima? Verím že ešte lepšia. :)

Tags: 23. zbor

Sídlo oblasti

Na Hôrke 30
949 11 Nitra

Základné kontakty

Mobil:
0904 208 169
E-mail:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

ZOBRAZIŤ VŠETKY KONTAKTY

Korešpondenčná adresa oblasti

Malá Urbankova 811
951 35 Veľké Zálužie